TE1000B2R2J
5S-TE1000B2R2J
TE1000B2R2J
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 1000W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 2.2 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 1000W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 2.362 Dia x 11.811 L (60.00mm x 300.00mm) |