TE1000B100RJ
5S-TE1000B100RJ
TE1000B100RJ
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 1000W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TE |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 100 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 1000W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Features: | -25??????C ~ 225??????C |
| Coating: | Flame Proof |
| Housing Type: | Safety |
| Mounting Feature: | Silicone Coated |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 2.362 Dia x 11.811 L (60.00mm x 300.00mm) |