TAP800KR25E
5S-TAP800KR25E
TAP800KR25E
RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 800W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TAP800 |
| Resistance (Ohms): | 0.25 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 800W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ??????150ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Epoxy Coated |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 2.559 L x 2.362 W (65.00mm x 60.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.280 (32.50mm) |