TA2K0PH10R0KE
5S-TA2K0PH10R0KE
TA2K0PH10R0KE
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 2000W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TAP2000 |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 2000W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ??????250ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 85??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Epoxy Coated |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 3.000 L x 3.000 W (76.20mm x 76.20mm) |
| Size / Dimension: | 1.548 (39.31mm) |