TA1K0PH15R0KE
5S-TA1K0PH15R0KE
TA1K0PH15R0KE
RES CHAS MNT 15 OHM 10% 1000W
| Series: | TAP1000 |
| Resistance (Ohms): | 15 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 1000W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ??????250ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 3.000 L x 3.000 W (76.20mm x 76.20mm) |
| Size / Dimension: | 1.548 (39.31mm) |