SQBW406R8JFASTON
5S-SQBW406R8JFASTON
SQBW406R8JFASTON
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 40W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 6.8 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 40W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????300ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | Brackets |
| Lead Style: | 3.543 L x 0.748 W (90.00mm x 19.00mm) |
| Package / Case: | 0.787 (20.00mm) |