Chassis Mount ResistorsTE Connectivity Passive Product SQBW40100RJFASTON
SQBW40100RJFASTON
5S-SQBW40100RJFASTON
SQBW40100RJFASTON
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 40W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SQ |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 100 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 40W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????300ppm/??????C |
| Features: | -55??????C ~ 250??????C |
| Coating: | Flame Proof |
| Housing Type: | Moisture Resistant |
| Mounting Feature: | Safety |
| Size / Dimension: | Ceramic |
| Height - Seated (Max): | Brackets |
| Lead Style: | 3.543 L x 0.748 W (90.00mm x 19.00mm) |