SQBW3068RJFASTON
5S-SQBW3068RJFASTON
SQBW3068RJFASTON
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 30W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 68 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 30W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????300ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | Brackets |
| Lead Style: | 2.953 L x 0.748 W (75.00mm x 19.00mm) |