SHD1-100C075DE
5S-SHD1-100C075DE
SHD1-100C075DE
RES CHAS MNT 0.00075 OHM 0.5%
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | S |
| Resistance (Ohms): | 0.00075 |
| Tolerance: | ??????0.5% |
| Power (Watts): | 7.5W |
| Composition: | Metal Element |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 85??????C |
| Features: | Current Sense |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 4.094 L x 0.866 W (104.00mm x 22.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.433 (11.00mm) |