SH2-150R0006DE
5S-SH2-150R0006DE
SH2-150R0006DE
RES CHAS MNT 0.0006 OHM 0.5%
Product Description
Packaging:Bulk
Series:SH
Resistance (Ohms):0.0006
Tolerance:??????0.5%
Power (Watts):13.5W
Composition:Metal Clad
Temperature Coefficient:30ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 110??????C
Features:Current Sense
Coating:Moisture Resistant
Housing Type:Aluminum
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:6.496 L x 2.362 W (165.00mm x 60.00mm)
Height - Seated (Max):1.220 (31.00mm)
Lead Style:4-Terminal
Package / Case:Rectangular Case
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated