RSL-4000-100
5S-RSL-4000-100
RSL-4000-100
RES CHAS MNT 0.000025 OHM 0.25%
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RSL |
| Resistance (Ohms): | 0.000025 |
| Tolerance: | ??????0.25% |
| Power (Watts): | - |
| Composition: | Metal Element |
| Temperature Coefficient: | ??????15ppm/??????C |
| Operating Temperature: | 30??????C ~ 70??????C |
| Features: | Current Sense |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 14.250 L x 4.000 W (361.95mm x 101.60mm) |
| Size / Dimension: | 3.030 (76.96mm) |