RP60870R0100JNBK
5S-RP60870R0100JNBK
RP60870R0100JNBK
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 150W
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 150W |
| Composition: | Thin Film |
| Temperature Coefficient: | 150ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.870 L x 0.375 W (22.10mm x 9.53mm) |
| Size / Dimension: | 0.150 (3.81mm) |