Home All Products Resistors Chassis Mount ResistorsAVX Corporation RP60800R0100JNBK
RP60800R0100JNBK
5S-RP60800R0100JNBK
RP60800R0100JNBK
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 100W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RP6
Resistance (Ohms):100
Tolerance:??????5%
Power (Watts):100W
Composition:Thin Film
Temperature Coefficient:150ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 150??????C
Features:-
Coating:Aluminum Oxide
Housing Type:Flanges
Mounting Feature:0.800 L x 0.230 W (20.30mm x 5.84mm)
Size / Dimension:0.150 (3.81mm)