RP60515R0100JNBK
5S-RP60515R0100JNBK
RP60515R0100JNBK
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 60W
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 60W |
| Composition: | Thin Film |
| Temperature Coefficient: | 150ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.516 L x 0.250 W (13.10mm x 6.35mm) |
| Size / Dimension: | 0.150 (3.81mm) |