RP60300R0100JNBK
5S-RP60300R0100JNBK
RP60300R0100JNBK
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 20W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RP6 |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Thin Film |
| Temperature Coefficient: | 150ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum Oxide |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.300 L x 0.200 W (7.62mm x 5.08mm) |
| Size / Dimension: | 0.150 (3.81mm) |