RH050R2500FE02
5S-RH050R2500FE02
RH050R2500FE02
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 50W
| Series: | RH |
| Resistance (Ohms): | 0.25 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????100ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) |
| Size / Dimension: | 0.625 (15.87mm) |