RH025R1000FE02
5S-RH025R1000FE02
RH025R1000FE02
RES CHAS MNT 0.1 OHM 1% 25W
| Series: | RH |
| Resistance (Ohms): | 0.1 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????100ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm) |
| Size / Dimension: | 0.561 (14.25mm) |