RH02515R00FE02
5S-RH02515R00FE02
RH02515R00FE02
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 25W
| Series: | RH |
| Resistance (Ohms): | 15 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm) |
| Size / Dimension: | 0.561 (14.25mm) |