RH01025R00FE02
5S-RH01025R00FE02
RH01025R00FE02
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 12.5W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RH
Resistance (Ohms):25
Tolerance:??????1%
Power (Watts):12.5W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????20ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 250??????C
Features:Moisture Resistant
Coating:Aluminum
Housing Type:Flanges
Mounting Feature:0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm)
Size / Dimension:0.405 (10.29mm)