RH005390R0FE02
5S-RH005390R0FE02
RH005390R0FE02
RES CHAS MNT 390 OHM 1% 7.5W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RH |
| Resistance (Ohms): | 390 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 7.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.600 L x 0.646 W (15.24mm x 16.41mm) |
| Size / Dimension: | 0.335 (8.51mm) |