RH0051R000FC02
5S-RH0051R000FC02
RH0051R000FC02
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 7.5W
| Series: | RH |
| Resistance (Ohms): | 1 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 7.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????50ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.600 L x 0.646 W (15.24mm x 16.41mm) |
| Size / Dimension: | 0.335 (8.51mm) |