RER75F10R0RC02
5S-RER75F10R0RC02
RER75F10R0RC02
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 30W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Military |
| Resistance (Ohms): | RER75 |
| Tolerance: | Active |
| Power (Watts): | 10 |
| Composition: | ??????1% |
| Temperature Coefficient: | 30W |
| Operating Temperature: | Wirewound |
| Features: | ??????50ppm/??????C |
| Coating: | -55??????C ~ 250??????C |
| Housing Type: | Military |
| Mounting Feature: | Moisture Resistant |
| Size / Dimension: | Aluminum |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) |
| Package / Case: | 0.625 (15.87mm) |