RER70F1R00RC02
5S-RER70F1R00RC02
RER70F1R00RC02
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 20W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Military |
| Resistance (Ohms): | RER70 |
| Tolerance: | Active |
| Power (Watts): | 1 |
| Composition: | ??????1% |
| Temperature Coefficient: | 20W |
| Operating Temperature: | Wirewound |
| Features: | ??????50ppm/??????C |
| Coating: | -55??????C ~ 250??????C |
| Housing Type: | Military |
| Mounting Feature: | Moisture Resistant |
| Size / Dimension: | Aluminum |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm) |
| Package / Case: | 0.561 (14.25mm) |