RER65F10R5MC02
5S-RER65F10R5MC02
RER65F10R5MC02
RES CHAS MNT 10.5 OHM 1% 10W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Military |
| Resistance (Ohms): | RER65 |
| Tolerance: | Active |
| Power (Watts): | 10.5 |
| Composition: | ??????1% |
| Temperature Coefficient: | 10W |
| Operating Temperature: | Wirewound |
| Features: | ??????50ppm/??????C |
| Coating: | -55??????C ~ 250??????C |
| Housing Type: | Military |
| Mounting Feature: | Moisture Resistant |
| Size / Dimension: | Aluminum |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) |
| Package / Case: | 0.405 (10.29mm) |