RER55F10R0RC02
5S-RER55F10R0RC02
RER55F10R0RC02
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 30W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Resistance (Ohms):RER55
Tolerance:Active
Power (Watts):10
Composition:??????1%
Temperature Coefficient:30W
Operating Temperature:Wirewound
Features:??????50ppm/??????C
Coating:-55??????C ~ 250??????C
Housing Type:Military
Mounting Feature:Moisture Resistant
Size / Dimension:Non-Inductive
Height - Seated (Max):Aluminum
Lead Style:Flanges
Package / Case:1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm)