RER45F15R0RC02
5S-RER45F15R0RC02
RER45F15R0RC02
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 10W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Resistance (Ohms):RER45
Tolerance:Active
Power (Watts):15
Composition:??????1%
Temperature Coefficient:10W
Operating Temperature:Wirewound
Features:??????50ppm/??????C
Coating:-55??????C ~ 250??????C
Housing Type:Military
Mounting Feature:Moisture Resistant
Size / Dimension:Non-Inductive
Height - Seated (Max):Aluminum
Lead Style:Flanges
Package / Case:0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm)