RER40F1621RC02
5S-RER40F1621RC02
RER40F1621RC02
RES CHAS MNT 1.62K OHM 1% 5W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Military |
| Resistance (Ohms): | RER40 |
| Tolerance: | Active |
| Power (Watts): | 1.62k |
| Composition: | ??????1% |
| Temperature Coefficient: | 5W |
| Operating Temperature: | Wirewound |
| Features: | ??????20ppm/??????C |
| Coating: | -55??????C ~ 250??????C |
| Housing Type: | Military |
| Mounting Feature: | Moisture Resistant |
| Size / Dimension: | Non-Inductive |
| Height - Seated (Max): | Aluminum |
| Lead Style: | Flanges |
| Package / Case: | 0.600 L x 0.646 W (15.24mm x 16.41mm) |