PFR5K20R0E
5S-PFR5K20R0E
PFR5K20R0E
RES CHAS MNT 20 OHM 10% 696W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Powr-Rib?PFR
Resistance (Ohms):20
Tolerance:??????10%
Power (Watts):696W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????500ppm/??????C