PFR5K17R0
5S-PFR5K17R0
PFR5K17R0
RES CHAS MNT 17 OHM 10% 740W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Powr-Rib?PFR
Resistance (Ohms):17
Tolerance:??????10%
Power (Watts):740W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????500ppm/??????C