PFE5KR500
5S-PFE5KR500
PFE5KR500
RES CHAS MNT 0.5 OHM 10% 1105W
Series:Powr-Rib?PFE
Resistance (Ohms):0.5
Tolerance:??????10%
Power (Watts):1105W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????500ppm/??????C