PFE5KR370E
5S-PFE5KR370E
PFE5KR370E
RES CHAS MNT 0.37 OHM 10% 925W
Series:Powr-Rib?PFE
Resistance (Ohms):0.37
Tolerance:??????10%
Power (Watts):925W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????300ppm/??????C