PFE5KR300
5S-PFE5KR300
PFE5KR300
RES CHAS MNT 0.3 OHM 10% 975W
Series:Powr-Rib?PFE
Resistance (Ohms):0.3
Tolerance:??????10%
Power (Watts):975W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????300ppm/??????C