PFE5KR250E
5S-PFE5KR250E
PFE5KR250E
RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 992W
Series:Powr-Rib?PFE
Resistance (Ohms):0.25
Tolerance:??????10%
Power (Watts):992W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????300ppm/??????C