PFE5KR140E
5S-PFE5KR140E
PFE5KR140E
RES CHAS MNT 0.14 OHM 10% 1100W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Powr-Rib?PFE
Resistance (Ohms):0.14
Tolerance:??????10%
Power (Watts):1100W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????300ppm/??????C