PF2272-0R5J1
5S-PF2272-0R5J1
PF2272-0R5J1
RES CHAS MNT 0.5 OHM 5% 200W
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | PF2270 |
| Resistance (Ohms): | 0.5 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 200W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ??????100ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum Oxide |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.496 L x 0.984 W (38.00mm x 25.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.484 (12.30mm) |