PC-501R000KE66BKT
5S-PC-501R000KE66BKT
PC-501R000KE66BKT
RES CHAS MNT 1 OHM 10%
| Series: | PC |
| Resistance (Ohms): | 1 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????300ppm/??????C |
| Housing Type: | Ceramic |
| Mounting Feature: | Brackets |
| Size / Dimension: | 3.543 L x 0.748 W (90.00mm x 19.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.748 (19.00mm) |
| Lead Style: | Quick Connects |
| Package / Case: | 0.250 (6.35mm) |