NKAL50HB10R0
5S-NKAL50HB10R0
NKAL50HB10R0
RES CHAS MNT 10 OHM 3% 50W
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????30ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.641 (16.28mm) |