NHSA2510RK
5S-NHSA2510RK
NHSA2510RK
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 25W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | HS |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 10 |
| Power (Watts): | ??????10% |
| Composition: | 25W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????50ppm/??????C |
| Features: | -55??????C ~ 200??????C |
| Coating: | Non-Inductive |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.142 L x 1.102 W (29.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591 (15.00mm) |