NH250500R0FJ01
5S-NH250500R0FJ01
NH250500R0FJ01
RES CHAS MNT 500 OHM 1% 250W
| Series: | NH |
| Resistance (Ohms): | 500 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 250W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 4.500 L x 3.000 W (114.30mm x 76.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.219 (56.37mm) |