NH2501K000FJ01
5S-NH2501K000FJ01
NH2501K000FJ01
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 250W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | NH |
| Resistance (Ohms): | 1k |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 250W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Non-Inductive |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 4.500 L x 3.000 W (114.30mm x 76.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.219 (56.37mm) |