NH05030R00HS5125
5S-NH05030R00HS5125
NH05030R00HS5125
RES CHAS MNT 30 OHM 3% 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | NH |
| Resistance (Ohms): | 30 |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Non-Inductive |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.625 (15.87mm) |