MOX-H-025003FE
5S-MOX-H-025003FE
MOX-H-025003FE
RES CHAS MNT 500K OHM 1% 50W
Series:Power-Mox
Resistance (Ohms):500k
Tolerance:??????1%
Power (Watts):50W
Composition:Thick Film
Temperature Coefficient:50ppm/??????C
Housing Type:Brackets
Mounting Feature:0.770 Dia x 6.000 L (19.56mm x 152.40mm)