MOX-H-025002FE
5S-MOX-H-025002FE
MOX-H-025002FE
RES CHAS MNT 50K OHM 1% 50W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Power-Mox
Resistance (Ohms):50k
Tolerance:??????1%
Power (Watts):50W
Composition:Thick Film
Temperature Coefficient:50ppm/??????C
Operating Temperature:-65??????C ~ 180??????C
Features:High Voltage
Coating:Ceramic
Housing Type:Brackets
Mounting Feature:0.770 Dia x 6.000 L (19.56mm x 152.40mm)