MOX-G-022505FE
5S-MOX-G-022505FE
MOX-G-022505FE
RES CHAS MNT 25M OHM 1% 40W
Series:Power-Mox
Resistance (Ohms):25M
Tolerance:??????1%
Power (Watts):40W
Composition:Thick Film
Temperature Coefficient:50ppm/??????C
Housing Type:Brackets
Mounting Feature:0.770 Dia x 4.500 L (19.56mm x 114.30mm)