L50J75KE
5S-L50J75KE
L50J75KE
RES CHAS MNT 75K OHM 5% 50W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 75k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 0.563 Dia x 4.000 L (14.30mm x 101.60mm) |