L25J4K0E
5S-L25J4K0E
L25J4K0E
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 25W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 4k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 0.563 Dia x 2.000 L (14.30mm x 50.80mm) |