L25J30KE
5S-L25J30KE
L25J30KE
RES CHAS MNT 30K OHM 5% 25W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:270
Resistance (Ohms):30k
Tolerance:??????5%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 350??????C
Features:Flame Retardant Coating
Coating:Safety
Housing Type:Vitreous Enamel Coated
Mounting Feature:Brackets (not included)
Size / Dimension:0.563 Dia x 2.000 L (14.30mm x 50.80mm)