L25J25RE
5S-L25J25RE
L25J25RE
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 25W
Series:270
Resistance (Ohms):25
Tolerance:??????5%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Mounting Feature:Brackets (not included)
Size / Dimension:0.563 Dia x 2.000 L (14.30mm x 50.80mm)