L25J15RE
5S-L25J15RE
L25J15RE
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 25W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 15 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 0.563 Dia x 2.000 L (14.30mm x 50.80mm) |