L25J100E
5S-L25J100E
L25J100E
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 25W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | Flame Retardant Coating |
| Coating: | Safety |
| Housing Type: | Vitreous Enamel Coated |
| Mounting Feature: | Brackets (not included) |
| Size / Dimension: | 0.563 Dia x 2.000 L (14.30mm x 50.80mm) |